How to translate text

  1. Select the text you want to translate.
  2. Choose 'Vertalen'.
  3. Select the language you prefer.
  4. You can read and/or listen to the translated text. This text is generated by Google.

Informatieavond over vapen

donderdag 10 september

Steeds meer jongeren vapen. Veel ouders vinden het lastig om signalen van vapen te herkennen of hierover met hun kind te praten.

Daarom organiseren we samen met scholen, jeugdwerk en zorg- en welzijnsorganisaties twee informatieavonden voor ouders en opvoeders.

Waarom is dit belangrijk?

Vapes lijken vaak onschuldig door de zoete smaken en opvallende verpakkingen. Toch kunnen ze leiden tot een nicotineverslaving en gezondheidsklachten. Hoewel de verkoop van vapes aan jongeren onder de 18 jaar verboden is, zijn ze nog steeds relatief makkelijk verkrijgbaar. Daarom doen we mee aan de campagne Niet in Rook. Samen zetten we ons in om jongeren te beschermen tegen de risico’s van vapen.

Wat kun je verwachten?

Tijdens de informatieavond delen opvoedexpert Mirjam Zoet en preventie-expert Lysanne Roersma praktische tips en informatie.
Je krijgt onder andere uitleg over:

  • waarom jongeren beginnen met vapen;
  • welke gezondheidsrisico’s vapen heeft;
  • hoe je signalen van vapen herkent;
  • hoe je een gesprek met je kind voert over vapen;
  • waar je hulp en ondersteuning kunt vinden als je kind wil stoppen.

Er is ook ruimte om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen met andere ouders en opvoeders.

Wanneer en waar?

Je kunt kiezen uit twee bijeenkomsten:

Maandag 15 september

Van 19.30 tot 21.00 uur in MFC Ons Huis, Beukelaerstraat 2 in Sint Annaparochie.

Maandag 22 september

Van 19.30 tot 21.00 uur in Academie van Franeker, Breedeplaats 1 in Franeker.

Meld je aan

Wil je meer weten over vapen en sterker staan in het gesprek met je kind? Meld je dan aan voor één van de informatieavonden via deze link.

Meer weten?

Heb je vragen over deze informatieavond? Neem dan contact met ons op.